ETI - Wizyta uczniów ze Zgorzelca (8.02.2017)

Dnia 8 lutego 2017 r. gościliśmy uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu, którzy uczestniczyli w zajęciach otwartych w dwóch grupach.

Pierwsza grupa wybrała temat "Metody programowania stron WWW". Zajęcia prowadził dr inż. Damian Dudek. Uczestnicy ogólnie zapoznali się ze współczesnymi standardami oraz technologiami internetowymi i dowiedzieli się, na czym polega różnica pomiędzy statycznymi i dynamicznymi stronami WWW. Następnie, w części praktycznej opracowali oni prostą, ale działającą aplikację internetową przy użyciu języków HTML, CSS i PHP. Dr inż. Damian Dudek zachęcił uczestników do dalszej samodzielnej nauki tych technologii, a w nieco dalszej perspektywie, już po ukończeniu szkoły średniej - do podjęcia kształcenia inżynierskiego zwłaszcza w dziedzinie informatyki.

Dr Beata Laszkiewicz prowadziła zajęcia dla drugiej grupy, o intrygującym tytule: "Dzielić i zwyciężać, czyli jak szybko pokroić szczypiorek i nie tylko ...". Okazało się, że informatykę można wykorzystywać wszędzie, "nawet na kuchennym stole". Uczniowie mieli szansę poznać klasyczne algorytmy związane z metodą dziel i zwyciężaj oraz sprawdzić się w programowaniu tych algorytmów w języku C++.

 

Dziękujemy p. Mikołajowi Bachurowi z portalu jelonka.com za udostępnienie zdjęć.